Nasledujúci príspevok je na tému, čo by mal vedieť elektrikár a ako by mal byť školený aby najlepšie obstál na trhu práce, a to nie len v súčastnosti , ale aj v budúcnosti.Pojem elektrikár bratislava sa označuje človek ktorý absolvoval minimálne trojročný učebný odbor a ma výučný list. Pôjdeme teda do hĺbky a budeme zisťovať, čo sa vlastne dotyčný absolvent v škole naučil, resp. čo sa musel naučiť, čo musel zvládnuť, než mu bol vydaný výučný list a mohol pracovať ako elektrikár. Pre úplnosť, že ako povinne odborné elektrotechnické predmety, sú vyučované ako základy elektrotechniky. Naviac však elektrikár bratislava musí prejsť povinne aj predmety všeobecne vzdelávacie kde sa považuje aj výpočtová technika, resp. práce s počítačom. Pozrime sa konkrétnejšie na odbor elektrikár. Okrem základov elektrotechniky, elektroniky a elektrotechnických meraní je možné zaradiť aj predmety, neelektrické ako napríklad technika administratívy a korešpondencie. Požiadavky na čo najširší záber znalostí sú v súčasnej dobe stále vyhľadávanejšie zo strany trhu práce, tzn. zo strany zamestnávateľov, úradov práce či súkromných firiem.
Jedným s diskutovaných problémov je rozdiel v odborných znalostiach medzi elektrikárom vyučeným a absolventom s maturitou. Ako veľký môže byt tento problém pri oprava elektriny ? Zásadný alebo nepatrný? Je však nutné sa zamyslieť na tým, v akom smere by rozdiel medzi jednotlivými absolventmi mal byť zachovaný. Opierať sa teda môžeme o skúsenosti jednak vlastné, jednak zahraničné.oprava elektriny.
Skúsenosti autora tohto blogu vychádzajú z mnoho rokov práce v elektrotechnickom priemysle a oprava elektriny. Práve skúsenosti z priemyslu vyspelých krajín nás musia motivovať v ďalšej práci. Nie len nás, pracovníkov ale aj pracovníkov z praxe.
Tým najdôležitejším sú ale opravy elektriny v domácnosti,nech sú už akéhokoľvek rozsahu. Musí zvládnuť všetko, od výmeny žiaroviek, až po opravy zariadení na veľkostrojoch.
Pravdou ale je, že pokiaľ nastane porucha, ostatné práce idú bokom, pretože plynulý vchod je najdôležitejší.
Veríme, že aj v laviciach naších škôl sedia pokračovatelia remesla.